fbpx
skip to Main Content

Pink Floyd-magien tilbake i Arendal Kulturhus

Førstkommende lørdag blir det gjensyn med et av Arendals mest profilerte band når Delicate Diamonds igjen inntar Store Torungen i Arendal kulturhus. Publikum kan se fram til en helaften med musikk fra Pink Floyds legendariske univers – toppet med et spektakulært lysshow.

For tredje året på rad inviterer bandet til en reise gjennom noen av rockehistoriens mest ikoniske låter, tolket med både presisjon og lidenskap. Og i år skrus både lys og lyd opp enda et hakk. Lysmester Filip Sunnset Johannesen, anerkjent som en av landets beste i faget, har komponert et visuelt show som kombinerer LED-skjermer, laserlys og klassiske lyskastere – alt nøye tilpasset musikken.
 – Vi ønsker at publikum skal få en totalopplevelse – det skal både høres og føles, sier Johannesen.

Lokale musikere i toppklasse
Bandet, som utelukkende består av lokale musikere, har de siste årene etablert seg som et av Norges fremste Pink Floyd-tribute-band. Grunnstammen består av Pawel Matych (keyboard), Tore Tjøstolvsen (bass) og Julius «Lullen» Salvesen (trommer) – tre musikere med over 20 års fartstid sammen.

Frontfigur Johnny Sandåker har med sin sceneerfaring og vokale trygghet bidratt til å løfte bandets uttrykk til nye høyder. Og gitarist Daniel O. Andersen, som kom med for fire år siden, får stadig publikum til å sperre opp øynene (og lukke dem igjen i ren nytelse) når han gjenskaper David Gilmours ikoniske gitarsoloer med imponerende presisjon.
 – Det er ikke få som har lukket øynene og lurt på om det faktisk er Gilmour selv som står på scenen, sier Sandåker med et smil.

Gåsehud og tårer i øyekroken
Et av høydepunktene under konserten er alltid Heidi Hangelands vokalprestasjon i «The Great Gig in the Sky». Når hun treffer de høyeste tonene, er det få i salen som klarer å holde tårene tilbake – og gåsehuden er garantert.
 – Heidi gir alt. Det er et øyeblikk som fanger hele essensen av Pink Floyd – sårbart, kraftfullt og vakkert, sier Tjøstolvsen.

Ungdommer med på laget
Som i fjor har Delicate Diamonds også i år med seg en gruppe ungdommer fra Arendal Barne- og Ungdomsteater som kor. Sist gang ble dette et av kveldens store høydepunkter, særlig når de entusiastisk «skjelte ut læreren» i klassikeren Another Brick in the Wall.
 – Vi gleder oss til å stå på scenen sammen igjen. Det gir et utrolig løft både for oss og for publikum, sier Matych.

Konserten går av stabelen lørdag kveld i Store Torungen, Arendal Kulturhus.
Dørene åpner kl. 19.00. Det anbefales å sikre seg billetter tidlig – erfaringen tilsier at dette blir utsolgt.

Sorry. No data so far.

Back To Top